446. Գծի՛ր և լրացրու՛ մոգական
ա)
| 145 | 243 | 212 |
| 267 | 200 | 133 |
| 188 | 157 | 255 |
212+255=467
600-467=133
200+133=333
600-333=267
255+200=455
600-455=145
145+212=357
600-357=243
243+200=443
600-443=157
բ)
| 145 | 243 | 212 |
| 267 | 200 | 133 |
| 188 | 157 | 255 |
212+255=467
600-467=133
133+200=333
600-333=267
145+267=412
600-412=188
145+212=357
600-357=243
243+200=443
600-443=157
472. Մևնույն կետից նույն ուղությամբ միաժամանակ շարժվեցին երկու հեծանվորդ։ Շարժվելուց որոշ ժամանակ անց առաջինը անցել էր 24կմ, իսկ երկրերդը՝ 28կմ։ րքան էր նրանց հեռավորությունը։
Ո՞ր հեծանվորդն էր ավելի արագ ընթացում։
Լուծում
28-24=4
24<28
Պատ՝. 4կմ հեռավորություն, երկրորդ հեծանվորդը ավելի արագ էր առաջին հեծանորդից